Factory Tour Metz

Zwiedzanie fabryki

Zapraszamy na zwiedzanie fabryki pras CLAAS w Metz.

Factory Tour Metz

Zwiedzanie fabryki

Zapraszamy na zwiedzanie fabryki pras CLAAS w Metz.

1950

MEDIUM – MAGNUM – MAXIMUM

Z biegiem lat prasy były konsekwentnie udoskonalane. Zwiększono moc oraz gęstość zgniotu. Na rynku pojawiły się nowe modele, jak LD, MEDIUM, MAGNUM i MAXIMUM. W roku gospodarczym 1972/73 zakończyła się wspaniała era pras z tłokiem wahadłowym CLAAS.

1962

Fabryka w Metz

Bardzo wcześnie przedsiębiorstwo CLAAS przekonało się, że współpraca z innymi krajami jest bardzo ważna dla dalszego rozwoju firmy. Do produkcji pras istotną strategicznie lokalizacją okazało się być francuskie miasto Metz. Francja to najważniejszy oprócz Niemiec rynek maszyn rolniczych. W Lothringen znajduje się ośrodek przemysłu stalowego, swoje siedziby ma tutaj wiele wiodących przedsiębiorstw.

1966

MARKANT

Praktyczne zapotrzebowanie na większy stopień zgniotu i bardziej stabilne baloty doprowadziło do opracowania pierwszej prasy z tłokiem ślizgowym MARKANT. Produkowane baloty miały wymiary 36 x 46 cm i mogły być przenoszone przez jedną osobę.

1973

Wyrzutnia balotów

Dzięki dołączonej wyrzutni balotów nie trzeba już było angażować na przyczepie dwóch osób, które układały baloty w stos. Stopniowo powstawała cała rodzina pras. TRABANT uzupełniła asortyment w zakresie dolnych wydajności, a DOMINANT w zakresie wydajności górnych. Do roku 2000 przedsiębiorstwo CLAAS wyprodukowało prawie 135 000 pras o takiej konstrukcji.

Przejdź do: 1977–1985