LEXION serii 8000. Król wydajności.

Rekordowe wydajności ponad 120 t /h kombajnami CLAAS.

LEXION serii 8000. Król wydajności.

Rekordowe wydajności ponad 120 t /h kombajnami CLAAS.

Kombajny LEXION serii 8000. Bicie rekordów mają w naturze.

FAKT: w te żniwa niektórzy polscy rolnicy zbierali kombajnami CLAAS do 121 ton pszenicy na godzinę, a standardem stało się przekroczenie magicznej granicy 100 t/h.

Nie wierzysz? Zapytaliśmy naszych klientów wprost – jakie wydajności osiągacie pracując kombajnami LEXION serii 8000? Poznaj naszych rekordzistów zbiorów w 2023!

Pan Wojciech woj. pomorskie:

Kombajn LEXION 8800 TT osiągnął chwilową wydajność 121 t/h pszenicy ozimej przy stratach poniżej 0,5% podczas testów na naszych polach w powiecie malborskim.Podgląd widoku terminala LEXION 8800TT – wydajność chwilowa 121,73 t/h

Panowie Rafał i Paweł woj. lubuskie:

Naszym kombajnem CLAAS LEXION 8700 TT osiągamy chwilową wydajność 103 t/h w pszenicy, przy stratach na poziomie około 1%.

Pan Marek, woj. dolnośląskie:

102 t/h to chwilowa wydajność, którą osiągnąłem moim kombajnem CLAAS LEXION 8800 TT w pszenicy, przy stratach na poziomie 0,5 %.

Szybko i wydajnie. Postaw na LEXION 8000.

W obliczu coraz bardziej niestabilnej pogody, wydajność ma coraz większe znaczenie. Wraz z postępującym zmianami klimatycznymi, coraz trudniej natrafić na dogodne okresy pogody sprzyjające żniwom. Minione lato były tego przykładem - okno pogodowe było krótkie dla zbioru zbóż. Dlatego kombajn, który potrafi szybko i wydajnie pracować, to maszyna idealna. Docenią to profesjonalni rolnicy i przedsiębiorstwa usługowe.

W ofercie kombajnów LEXION znajduje się jeszcze jeden, flagowy model serii– LEXION 8900. Skoro jego „mniejsi” bracia bili takie rekordy wydajność w tym roku, co może on jeszcze osiągnąć?

Nieważne jednak, który model LEXION serii 8000 wybierzesz – każdy z nich wyposażony jest  w system omłotu APS SYNFLOW HYBRID , czyli połączenie zespołu młócącego APS i układu oddzielenia resztek ziarna Roto Plus. W kwestii przepustowości, jakości ziarna oraz przydatności do zbioru wielu rodzajów upraw, system ten wyznacza standardy dla wysokowydajnych kombajnów zbożowych.


Równomierny przepływ materiału oszczędza paliwo.

W młocarni APS SYNFLOW HYBRID bęben przyspieszający o średnicy 450 mm rozpoczyna wydajny proces omłotu, który zapewnia ogromną przepustowość.

Równomiernie przyspiesza przepływ materiału do 20 m/s. W ten sposób generuje duże siły odśrodkowe, które zapewniają maksymalną wydajność separacji na wszystkich powierzchniach klepisk. Duża średnica bębna i niewielki kąt opasania zapewniają wyjątkowo płaskie przejścia pomiędzy bębnem młócącym a doprowadzającym oraz rotorami. Dzięki temu zebrany materiał przepływa przez kombajn prostoliniowo i w oszczędzający energię sposób. Ponadto nie dochodzi do żadnych niepotrzebnych zmian prędkości i kierunku przepływu, co chroni słomę i oszczędza paliwo.


Operatorzy z CEMOS są niepokonani.

CEMOS AUTOMATIC to samouczący się system wspomagania operatora kombajnu. Działa on na bieżąco i w aktywny sposób podczas wykonywania pracy.  Operator wprowadza do systemy swoje wymagania np. w odniesieniu do jakości ziarna i poziomu strat. System sprawdza wszystkie czujniki i ustawienia i optymalizuje pracę LEXION, aby w precyzyjny sposób zrealizować zadane kryteria.

Zarówno w wersji podstawowej, jak i pełnej użytkownik może indywidualnie konfigurować swój system CEMOS AUTOMATIC: zależnie od tego, które funkcje są przydane na polu i optymalizują pracę.