Farming with Future in Mind

Rolnictwo to podstawa naszego życia. Sektor rolnictwa nieodmiennie zaopatruje rosnącą populację w żywność, w znacznej części odpowiadając za nasz dobrobyt. Wiąże się z tym szczególna odpowiedzialność za przyrodę i środowisko. Firma CLAAS poczuwa się do tej odpowiedzialności i dba o to, by rolnictwo było bardziej zrównoważone, wydajne i odporne. W kategoriach #AgriTech, #AgriChallenges i #AgriCulture skupiamy się przede wszystkim na zmianach, zarówno technologicznych, kulturowych, jak i społecznych.

Nasze #HashTagi

#AgriTech

Trudno wyobrazić sobie dzisiejsze rolnictwo bez najnowocześniejszych technologii. Czy dzięki innowacjom technicznym i naukowym można jednocześnie zwiększać zyski i dbać o środowisko? Oto garść arcyciekawych nowości ze świata technologii rolniczej.

#AgriChallenges

Zmiany klimatyczne bezpośrednio dotykają sektor rolnictwa: w jaki sposób rolnicy mogliby dostosować się do nowych warunków pogodowych? A do opóźnionej wegetacji lub nowych szkodników? Skoro dotychczasowe zasady przestają obowiązywać, rolnictwo potrzebuje nowych rozwiązań.


#AgriCulture

Każde przedsiębiorstwo rolnicze jest inne. Wszystkie gospodarstwa muszą stale dostosowywać się do nowych okoliczności. Czym charakteryzuje się nowe pokolenie rolników, które musi przenosić tradycyjne praktyki rolnicze do cyfrowego świata? Tu znajdziesz informacje i historie dotyczące przedstawicieli tego sektora.

Najnowsze artykuły


#AgriTech

Hydrorafinowany olej roślinny sprzyja neutralności klimatycznej

Zagadnienie silników spalinowych często pojawia się w debatach dotyczących zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju. Jak wyjaśnia Patrick Ahlbrand, strateg produktowy w firmie CLAAS: – Problemem nie jest silnik, tylko olej napędowy.

Czytaj dalej


#AgriTech

7 rzeczy, które warto wiedzieć o oleju HVO – zamienniku diesla

Choć na ulicach zaczynają królować elektryki, to sieczkarnie do kukurydzy, kombajny rolnicze i duże ciągniki nadal będą potrzebowały silników spalinowych. Jednak zamiast oleju napędowego będą one napędzane zrównoważonym paliwem, olejem HVO. HVO, czyli hydrorafinowany olej roślinny, ma takie same właściwości jak olej napędowy, co daje mu zdecydowaną przewagę: może być stosowany w czystej postaci, znanej jako HVO100, lub w formie mieszanki z kopalnym olejem napędowym. Dzięki jego użyciu ślad węglowy maszyn może się zmniejszyć nawet o 90 procent w porównaniu z paliwem kopalnym. Przedstawiamy siedem ciekawych faktów na temat oleju HVO. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej