Opanuj wyzwania. Wykorzystaj możliwości. Zabezpiecz korzyści.

Dajesz z siebie wszystko każdego dnia na wszystkich polach - w oborze, w terenie i w biurze.

Chcielibyśmy wspierać Cię technologią i rozwiązaniami CLAAS. Ponieważ już 1% mniej popiołu surowego w paszy zapewnia około 95 kg więcej mleka na hektar przy każdym pokosie.


Tnij dobrze i mądrze odkładaj.

Wyciśnij więcej.

Wszystkie kosiarki DISCO mogą być napędzane przy zmniejszonej prędkości WOM do 850 obr/min, w zależności od warunków pracy. Dzięki temu "wbudowanemu ekonomicznemu WOM" zużycie paliwa jest mniejsze nawet o 16%. Dzięki systemowi odciążenia ACTIVE FLOAT można jednocześnie zmniejszyć zawartość popiołu surowego nawet o 17%, a zużycie paliwa o kolejne 2,5%.

Nowa DISCO 1010.

Doskonałe cięcie

Modele DISCO 1010 TREND i COMFORT oferują dużą szerokość roboczą od 9,70 lub 9,90 m – zależnie od potrzebnego pokrycia. W CLAAS użytkownik ma przy tym do dyspozycji dziewięć tarczy tnących (czyli o dwie więcej), co daje prawdziwe 3,80 m szerokości roboczej na zespół tnący!

Idealne w transporcie – o kompaktowych wymiarach i blisko
ciągnika, nie stanowią zagrożenia dla nadjeżdżających pojazdów podczas skręcania. Umożliwia to również łatwe pokonywanie stromych wjazdów na pola. Skośne ustawienie zespołów tnących wyraźnie ułatwia dostęp podczas dołączania i odłączania. Składanie wektorowe odbywa się za pośrednictwem dodatkowego zaworu w siłowniku hydraulicznym zabezpieczenia najazdowego. Ponadto zespoły tnące są lekko obrócone do środka, zapewniając optymalną widoczność w
lusterku wsteczny

Dokładne przewracanie.

MAX SPREAD robi różnicę.

Styczne ułożenie zębów pod kątem 29,3° umożliwia wyjątkowe stopniowe podbieranie paszy w małych porcjach. O 30 % dłuższe, skierowane do przodu zęby pracują efektywniej przy podbieraniu i umożliwiają zastosowanie większej prędkości roboczej.

ARION 440

Następca zwycięzcy testu:

W porównaniu do swojego poprzednika, zwycięzcy testu Profi Test 3/2021, nowy CLAAS ARION 400 idzie teraz o krok dalej w zakresie wydajności. Na przykład o pół tony większa ładowność i o pół tony większy udźwig TUZ.

Więcej o ARION 400

Czysty pokos.

Czysta robota.

Niezwykle elastyczne zawieszenie karuzeli 3D wraz z dużym 4- lub 6-kołowym podwoziem karuzeli zapewniają doskonałe trzymanie się podłoża. W połączeniu z zębami do kiszonki CLAAS ustawionymi pod kątem u dołu, które lekko podnoszą paszę, możliwe jest uzyskanie czystej paszy. A już jeden procent mniej popiołu surowego w paszy zapewnia około 95 kg więcej mleka z hektara przy każdym skoszeniu.

Idealne kopiowanie terenu.

Umieszczone blisko wirnika, ruchome koła kopiujące umożliwiają szczególnie bezpieczne prowadzenie zębów zgrabiarki. Szersze opony specjalne zwiększają powierzchnię styku z podłożem na mokrej nawierzchni o 30%. W połączeniu z nowym 6-kołowym podwoziem możliwe jest zwiększenie powierzchni styku o kolejne 50%.

Zmienna koncetracja beli.

Nowy VARIANT 500.

Z nową prasą VARIANT 500 można teraz zwijać bele o średnicy 1,60 m lub 1,80 m. Aby wszystko szło do przodu, VARIANT 500 posiada również opcjonalną hydraulicznie opuszczaną podłogę cięcia PRO. Aby móc zwijać twarde bele słomy, każdy VARIANT 500 posiada dwa ramiona napinające. Nowy system zarządzania gęstością SMART DENSITY steruje nimi bez względu na wszystko. Dzięki temu zawsze otrzymujemy idealnie sprasowane bele: w przypadku siana z miękkim rdzeniem, a w przypadku słomy i kiszonki z twardym rdzeniem. A dzięki SMART DENSITY możesz sprawić, że zewnętrzna powłoka będzie tak twarda, jak tylko chcesz. Nowe intelignetne komfortowe wiązanie siatką. Wymaganą ilość owinięć można regulować z fotela kierowcy i zawsze mieć optymalny widok na rolke siatki.

Prędkość w dół. Wydajność w górę.

Tak właśnie mówi DLG:

"Przy zmniejszeniu prędkości WOM z 1000 obr/min na 800 obr/min zarówno zapotrzebowanie na moc, jak i zużycie paliwa [...] spadają w teście nawet o 27,9% w stosunku do świeżej masy. Są to obiecujące wyniki dla praktyki, ponieważ wydajność i gęstość prasowania pozostają prawie takie same."

Prasa zwijająca z układem owijania CLAAS ROLLANT UNIWRAP.

Gama pras stałokomorowych ROLLANT oferuje doskonałe rozwiązanie dla wszystkich warunków pracy. Od nowego ROLLANT 520 do prostych zastosowań po ROLLANT 455 UNIWRAP do ciężkich prac: wszystkie ROLLANT-y oferują prostą, solidną konstrukcję, wysoki potencjał zagęszczania i niskie koszty konserwacji.


ARION 400 | Większa widoczność.

Kabina PANORAMIC zapewnia maksymalną widoczność dzięki przedniej szybie o powierzchni 2,41 m2 i ciągłemu szklanemu dachowi. Umożliwia to widok na ładowacz czołowy, z kątem patrzenia wynoszącym 90°. Kabina nie posiada denerwującej poprzeczki.

Perfekcyjny załadunek.

Dzięki SCORPION GENERATION 2 i DYNAMIC POWER można pracować precyzyjnie i szybko i oszczędnie. System dostosowuje prędkość obrotową silnika wysokoprężnego w zależności od wychylenia joysticka. Dzięki temu moc silnika jest zawsze wystarczająca. Gdy potrzebna jest mniejsza moc, prędkość obrotowa silnika wysokoprężnego jest zmniejszana i oszczędzane jest paliwo. Na koniec dnia nie jest to zauważalne w wydajności pracy, ale w zużyciu paliwa.

TORION

Podejmuje się każdego wyzwania.

TORION 738 T SINUS skręca zarówno przegubem jak i osią tylną. Dzięki temu idealnie nadaje się do operacji w ograniczonych przestrzeniach, w których liczy się duża ładowność oraz maksymalna stabilność. Podnoszenie ciężarów wysoko, precyzyjny załadunek - hydraulika robocza ma wystarczającą moc dla wszystkich przystawek.

Przemyślane zakupy.

Oszczędność dzięki rozwiązaniom cyfrowym.

Cyfrowe rozwiązania CLAAS i 365FarmNet zapewniają wsparcie dokładnie tam, gdzie chodzi o czas, koszty lub precyzję. Technologia dba o Twoje formalności dzięki automatycznej dokumentacji. Albo optymalizuje prace polowe poprzez nawożenie specyficzne dla danej części pola za pomocą aplikacji z 365FarmNet. Dodatkowo, dzięki systemom wspomagającym CLAAS oszczędza się czas, a systemy automatycznego kierowania oszczędzają koszty poprzez redukcję nakładek. JAGUAR - jako mobilne laboratorium - określa wszystkie składniki, mapuje plony i przekazuje wszystkie dane bezpośrednio do biura.