Informacja prasowa

SolarSpot i 365FarmNet razem dla rolników

W odpowiedzi na wzrost kosztów energii elektrycznej i nawozów azotowych SolarSpot, dynamicznie rozwijająca się spółka z branży OZE, nawiązała współpracę z dostawcą rozwiązania 365FarmNet - oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym.

Dzięki niej rolnicy zamawiający usługi fotowoltaiki SolarSpot skorzystają z bezpłatnej możliwość optymalizacji kosztów nawożenia swoich upraw w oparciu o moduł Crop View aplikacji 365FarmNet. To pierwsza współpraca między partnerami oraz nowa forma rozwoju oferty SolarSpot w segmencie rolnym.

Obok klientów biznesowych i indywidualnych, klienci z segmentu Agro to jeden z trzech głównych filarów rozwoju spółki SolarSpot. Od blisko roku firma rozwija dedykowany zespół specjalistów do obsługi tego segmentu, z powodzeniem rekrutując specjalistów, którzy wywodzą się z branży rolniczej, znają potrzeby i codzienne wyzwania rolników. Pozwala to firmie doradzać rolnikom w zakresie rozwiązań OZE adekwatnie do potrzeb i możliwości rolników. Naturalnym, kolejnym krokiem był rozwój oferty dla tego segmentu. Jego pierwszą odsłoną jest współpraca z dostawcą popularnej w Polsce i za zachodnią granicą platformy oprogramowania 365FarmNet.

- Rosnące koszty energii elektrycznej i nawozów azotowych to duży problem dla sektora Agro, dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie, które w kompleksowy sposób pozwala wesprzeć rolnika w jego  codziennych wyzwaniach. Zwiększyliśmy oszczędności dla gospodarki rolnej możliwe do uzyskania przy profesjonalnym wykorzystaniu systemów fotowoltaicznych od firmy SolarSpot o oszczędności wynikające z optymalizacji nawożenia roślin w oparciu o moduł Crop View aplikacji 365FarmNet. Jestem przekonany, że rolnicy ceniący nowoczesne rozwiązania będą tą ofertą zainteresowani – mówi Ryszard Czajka, Dyrektor Sprzedaży ds. Agro z SolarSpot.

Nowi klienci systemów fotowoltaicznych SolarSpot z segmentu Agro otrzymają bezpłatny dostęp do modułu Crop View aplikacji 365FarmNet, w którym w prosty sposób, na podstawie danych satelitarnych, można dokładnie monitorować rozwój roślinności na polach. W programie tworzone są mapy potencjału plonowania oraz mapy aplikacyjne, które umożliwiają precyzyjny siew i nawożenie, dostosowując je do specyfiki i warunków danego miejsca na polu. Pozwala to zmniejszyć koszty uprawy i jednocześnie zadbać o środowisko naturalne.

- Wychodząc naprzeciw trendom rosnących kosztów środków produkcji w rolnictwie, podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy z firmą SolarSpot w celu szerszego propagowania wiedzy i doradztwa na temat rolnictwa precyzyjnego wśród naszych rolników, które w obecnych czasach staje się nieodzowne do utrzymania lub zwiększania rentowności produkcji roślinnej i wbrew ogólnym opiniom na rynku nie jest wcale drogim rozwiązaniem. Zmienny wysiew nasion, jak i zmienne nawożenie dzięki aplikacji Crop View stało się niezwykle łatwe i daje wymierne korzyści, i oszczędności widoczne natychmiast w portfelu rolnika – mówi Jarosław Adamczak, Dyrektor Zarządzający 365FarmNet w Polsce.

Współpraca umożliwia rolnikom korzystanie z modułu Crop View aplikacji 365FarmNet bez ponoszenia opłat na okres 12 miesięcy oraz jego pełne wdrożenie wraz z przeszkoleniem przez specjalistów 365FarmNet z dostępnych funkcjonalności. Współpracę nawiązano podczas Centralnych Targów Rolnych w Nadarzynie w dniach 26-28 listopada br.

SolarSpot to spółka z branży odnawialnych źródeł energii (OZE) z planami giełdowymi na 2022 r. SolarSpot świadczy kompleksowe usługi z zakresu OZE - od doradztwa klienta i wsparcia w zdobyciu dofinansowania, aż po projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z późniejszym monitoringiem, zapewnieniem gwarancji i serwisem. Oferuje również pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych i systemy inteligentnego zarządzania energią. Firma dotychczas zrealizowała ponad 2 tysiące instalacji w całej Polsce dla klientów indywidualnych i biznesowych, gospodarstw rolnych, wspólnot mieszkaniowych. W 2020 roku m.in. wygrała przetarg na instalację fotowoltaiczną na dachu Ergo Areny w Trójmieście oraz uruchomiła pierwszą na rynku instalację fotowoltaiczną na hali namiotowej dla klienta w Austrii. Firma należy do Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej – Polska PV oraz jest m.in. Partnerem Karty Dużej Rodziny (KDR).

365FarmNet to innowacyjne oprogramowanie dla rolników.

Wersja podstawowa programu jest całkowicie darmowa, niezależnie od czasu używania czy wielkości gospodarstwa. Platforma pomaga w prowadzeniu dokumentacji polowych i w zarządzaniu gospodarstwem rolnym. W ramach bezpłatnej, podstawowej wersji rolnicy mają do dyspozycji m.in.  interaktywne karty pól, rejestr środków ochrony roślin, wyniki i analizy, kalendarz, pogodę oraz aplikacje mobilne. Program znacznie ułatwi pracę, pozwala na analizowanie wyników oraz pomaga spełniać wymagania stawiane przez organy krajowe i UE. Darmową wersję podstawową programu można rozbudować także o moduły dodatkowe. Abonamenty za takie moduły są rozliczane miesięcznie, więc w każdej chwili można zrezygnować z płatnej wersji programu i wrócić do korzystania tylko z darmowych funkcji. Każdy może zatem dopasować program do własnych potrzeb. Aby korzystać z 365FarmNet wystarczy założyć konto na naszej stronie internetowej i wprowadzić swoje dane podstawowe, a dzięki dostępnym aplikacjom, można na bieżąco – w polu czy w oborze – prowadzić dokumentację wykonywanych prac polowych i zabiegów.