ASKO przejmuje dystrybucję na wyłączność

Nowy partner sprzedaży CLAAS w Turcji

Harsewinkel, Wrzesień 2017. Od 1 października CLAAS zajmie się reorganizacją swoich kanałów sprzedaży w Turcji. W tym celu producent maszyn rolniczych nawiązał współpracę z nowym importerem, turecką firmą ASKO. Tym samym ASKO Agricultural Machinery Industry and Trade otrzymał wyłączne prawa dystrybucyjne produktów CLAAS oraz prawa do obsługi posprzedażowej dla całego portfela produktów CLAAS.

Firma ASKO jest członkiem renomowanej Grupy SANKO, rodzinnego biznesu odnoszącego sukcesy w wielu gałęziach tureckiego przemysłu, w tym w przemyśle ciągników produkcyjnych i maszyn budowlanych.

ASKO rozszerzy obecną sieć dystrybutorów w Turcji. Szczególnym celem jest zapewnienie ogólnokrajowej dostawy usług posprzedażowych. "Poza sprzedażą maszyn zamysłem nawiązania współpracy z firmą ASKO jest zbliżenie do naszych klientów, a także usprawnienie obsługi serwisowej części i maszyn. Chcemy oczywiście kontynuować profesjonalizację i poszerzanie doradztwa i sprzedaży produktów poprzez stworzenie regionalnych centrów kontaktowych, które będą zaspokajać potrzeby naszych klientów " -  wyjaśnia Stephan Klosterkamp, Prezydent Regionalny na Afrykę i Bliski Wschód.  

Sektor rolnictwa ma ogromne znaczenie w Turcji, stąd kraj oferuje wiele możliwości dla CLAAS. ASKO pojawi się publicznie po raz pierwszy jako nowy partner CLAAS na targach rolnych Bursa Agriculture od 11 do 15 października.

 

Na zdjęciu:

Spotkali się by rozpocząć współpracę CLAAS i ASKO (od lewej do prawej): Gökhan Bayramoglu, (Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, ASKO), Stephan Klosterkamp (Prezydent Regionalny Afryka i Bliski Wschód, CLAAS), Ertan Pasa (Członek Zarządu, ASKO), Hüseyin Hamut (Prezes Zarządu, ASKO), Carsten Wolk (Reginalny Kierownik Eksportu, CLAAS), Levent Kiroglu (Członek Zarządu, ASKO).