Harsewinkel, 23 czerwiec 2017.

Hermann Lohbeck zastąpi Lothan Kirszun na stanowisku Rzecznika Zarządu CLAAS

Hermann Lohbeck został mianowany na stanowisko Rzecznika Zarządu Grupy CLAAS. Od 01 października 2017 zastąpi dotychczasowego Rzecznika Zarządu Lothan Kirszun, który w tym momencie przejdzie na emeryturę.

„Lothan Kirszun osiągnął bardzo dużo dla naszej firmy. Przez 36 lat pracując w firmie CLAAS zajmował stanowiska kierownicze, w tym 15 lat pracował w Zarządzie Grupy. Jest istotną siłą napędową sukcesu firmy CLAAS i motorem w jej dalszym rozwoju”, wyjaśnia Catharina Claas-Mühlhäuser, Przewodnicząca Rady Nadzorczej. „ Tą posadę przejmie Hermann Lohbeck, człowiek o dynamicznej osobowości, który posiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu”.

Hermann Lohbeck został członkiem Zarządu CLAAS w 2014 roku i jest odpowiedzialny za dział zbioru zbóż. Ma dyplom w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i początkowo pracował jako asystent księgowego w firmie audytorskiej, zanim został konsultantem podatkowym i biegłym rewidentem. W 1999 roku Hermann Lohbeck dołączył do firmy CLAAS, gdzie pełnił obowiązki Kierownika ds. księgowości i podatków, a także działu controllingu. Od 2014 roku był Dyrektorem Handlowym działu Samojezdnych Maszyn Żniwnych CLAAS.

Od 01 października również dział Komunikacji i Rozwoju Korporacyjnego znajdzie się pod opieką Hermann Lohbeck, nowo mianowanego Rzecznika Zarządu Grupy CLAAS.

Hermann Lohbeck i Lothar Kriszun