Factory Tour Metz

Zwiedzanie fabryki

Zapraszamy na zwiedzanie fabryki pras CLAAS w Metz.

Factory Tour Metz

Zwiedzanie fabryki

Zapraszamy na zwiedzanie fabryki pras CLAAS w Metz.

1977

ROLLANT 85

W ramach poszukiwań prowadzących do pełnej mechanizacji zbioru pasz i słomy opracowano prasę zwijającą. W przeciwieństwie do konkurentów przedsiębiorstwo CLAAS postawiło w przypadku ROLLANT na komorę prasującą utworzoną z walców stalowych. ROLLANT 85 produkowała baloty o szerokości 1,50 m i średnicy 1,80 m. Baloty takie uprościły stosowanie ładowaczy czołowych i ładowarek teleskopowych do transportowania balotów i ich układania w stos.

1981

ROLLANT 62–44 i 34

Wraz z modelami ROLLANT 62–44 i 34 powstała kompletna seria produkcyjna pras o średnicy komory prasującej od 0,90 do 1,80 m. W ten sposób każdy gospodarz rolny i prywatny przedsiębiorca mógł wybrać maszynę odpowiednią do swoich potrzeb. Prasy zwijające ROLLANT osiągnęły wiodącą pozycję na rynku. W roku 1984 przedsiębiorstwo CLAAS wyprodukowało 5400 pras ROLLANT, które trafiły na cały świat.

1983

Owijanie siatką ROLLATEX

Dotąd wiązano baloty około 20 zwojami sznurka. W celu przeprowadzenia wiązania prasa musiała zostać unieruchomiona, a dalsza jej praca była możliwa po odprowadzeniu balotu. Wraz z owijaniem siatką ROLLATEX – wprowadzonym na rynek przez CLAAS w 1983 roku – wystarczające okazały się dwa zwoje. Przyniosło to znaczne przyspieszenie procesów roboczych, a siatka stanowiła przy tym dodatkową ochronę balotów przed deszczem.

1985

Komora spiralna

Zwiększenie stopnia zgniotu stanowiło wyzwanie, które podjęli inżynierowie CLAAS. Komora spiralna – to znaczy spiralny układ walców prasy – była krokiem w tym kierunku. Oprócz tego przyniosła ona znaczne polepszenie rotacji balotów także w bardzo suchych warunkach żniwnych.