Factory Tour Metz

Zwiedzanie fabryki

Zapraszamy na zwiedzanie fabryki pras CLAAS w Metz.

Factory Tour Metz

Zwiedzanie fabryki

Zapraszamy na zwiedzanie fabryki pras CLAAS w Metz.

Malowanie

Powłoka farby chroni maszynę przed rdzą. Dlatego CLAAS kładzie największy nacisk na utrzymywanie standardów jakościowych. Wszystkie blachy są cynkowane ogniowo i, jak inne części, dokładnie myte, fosforowane, gruntowane i malowane w kolorach CLAAS. Wszystkie części są malowane przed montażem. W ten sposób skręcone ze sobą części są optymalnie zabezpieczone przed rdzą. Maszyna jest idealnie chroniona i zachowuje wysoką wartość odsprzedaży w długim okresie.

Wszystkie elementy łączące, jak śruby, nakrętki, podkładki, sworznie, zawleczki sprężynowe itp. oraz części, które się poruszają, na przykład sprężyny, ale także części, w przypadku których lakier nie jest wskazany, jak na przykład płyty zaciskowe supłacza, są chromianowane. Oznacza to, że nakłada się na nie bardzo twardą warstwę chromu i w ten sposób skutecznie zabezpiecza przed rdzą.

W 2013 roku w fabrykę Usines CLAAS w Metz zainwestowano 8 milionów euro, aby stworzyć najnowszej generacji instalację do malowania kataforetycznego.

Instalacja ta umożliwia podniesienie jakości powłoki, co daje lepszą odporność na zużycie.

Oprócz produktywności i wydajności nowa instalacja sprzyja również ochronie środowiska:

  • Ekstrakcja, przechowywanie i ponowne wykorzystanie wody (oszczędność o dwie trzecie)
  • Przetwarzanie szlamu lakierniczego (oddzielanie wody i farby)
  • Optymalizacja zużycia energii przez maszynę, zwłaszcza dzięki powrotowi powietrza.

Instalacja o wydajności ok. 5000 pras rocznie umożliwia nam lepsze niż kiedykolwiek spełnianie oczekiwań naszych klientów, którzy pracują w różnych warunkach i mają wysokie wymagania w zakresie jakości.