Historia produktów

Historia sukcesu CLAAS.

To, co w 1913 r. rozpoczęło się wraz z produkcją wiązałek do słomy, stanowi obecnie stałą wielkość w obszarze technik rolnych, zapewniając CLAAS światową sławę. Zapraszamy do przyjrzenia się produktom, które uczyniły z firmy CLAAS to, czym jest dzisiaj.

Historia produktów

Historia sukcesu CLAAS.

To, co w 1913 r. rozpoczęło się wraz z produkcją wiązałek do słomy, stanowi obecnie stałą wielkość w obszarze technik rolnych, zapewniając CLAAS światową sławę. Zapraszamy do przyjrzenia się produktom, które uczyniły z firmy CLAAS to, czym jest dzisiaj.

Od LEXION do dzisiaj

1995–2004

LEXION seria 400 – milowy krok w produkcji kombajnów

Dzięki dużemu kombajnowi LEXION 480 osiągnięto nowe najwyższe wydajności. Po raz pierwszy firma CLAAS połączyła system omłotu APS z rewolucyjnym systemem oddzielania resztek ziarna („ROTO PLUS”). Dzięki tej maszynie udało się odejść od tradycyjnej szerokości bębna młócącego wynoszącej 450 mm. Jako pierwszy kombajn marki CLAAS LEXION 480 posiadał bęben młócący o szerokości 600 mm. Uzupełnienie stanowiły inne komponenty zwiększające wydajność. Seria LEXION otrzymała m.in. całkowicie zmodyfikowaną kabinę zapewniającą większy komfort kierowcy. Zintegrowany komputer pokładowy CEBIS przejął szereg zadań, dodatkowo odciążając kierowcę. Postęp w rozwoju stanowiły systemy sterujące GPS PILOT oraz LASER PILOT, które znacząco ułatwiały sterowanie kombajnem, umożliwiając tym samym kierowcy pełne skoncentrowanie się na monitorowaniu pracy.

Tutaj można pobrać broszurę

2000–2009

MEDION – ekonomiczny, elastyczny, uniwersalny

W porze żniw w 2002 r. firma CLAAS wprowadziła na rynek MEDION. Seria MEDION była następcą serii DOMINATOR z konwencjonalnym systemem omłotu. Dzięki swojej elastyczności nadawała się także do pracy na mniejszych polach oraz do zbioru wszystkich rodzajów roślin, przy czym zakres ten sięgał od bobu aż do koniczyny. MEDION został opracowany przede wszystkim dla tych gospodarstw, które nie chciały rezygnować z własnej mechanizacji zbioru ziarna lub które zdecydowały się na wspólne użytkowanie kombajnów w celu osiągnięcia lepszego wykorzystania ich mocy.

Tutaj można pobrać broszurę

2003–2010

LEXION seria 500 – klasa sama w sobie

W 2003 r. firma CLAAS zaprezentowała w pełni udoskonalony LEXION z serii 500 o nazwie LEXION – NEXT GENERATION. Pełen zakres innowacji technicznych przyniósł ze sobą dalszy wzrost wydajności – możliwa była elektryczna regulacja powierzchni oddzielania rotorów. Nowością była funkcja szybkiego zatrzymania przyrządów roboczych oraz tak zwany GRAINMETER, umożliwiający prezentację objętości i składu zgonin na ekranie CEBIS.

Tutaj można pobrać broszurę

2005–2010

LEXION 600 – definicja nowej klasy

W 2005 r. na rynku pojawił się najlepszy model – LEXION 600. Udało się ponownie zwiększyć jego moc, dzięki czemu uchodzi on za najbardziej wydajny kombajn na świecie. W sprzyjających warunkach maszyna ta zbiera od 60 do 70 ton pszenicy na godzinę. Zatem zbiory z jednego dnia mogłyby teoretycznie zapewnić chleb dla miasta, w którym żyje 350 000 ludzi. Poprzez LEXION 600 firma CLAAS wprowadziła na rynek europejski kombajn o unikalnych do dnia dzisiejszego rozmiarach.

Tutaj można pobrać broszurę

2010 – dziś

LEXION seria 700 – wymagania rosną

Dzięki serii 700 firma CLAAS obroniła swoją wiodącą pozycję wśród producentów kombajnów. Wyposażony w półgąsienicowy układ jezdny TERRA TRAC model LEXION 750 osiąga na drodze prędkość 40 km/h, co uczyniło go jednym z najszybszych kombajnów na świecie. Nowy LEXION nie tylko posiada nową kabinę, lecz także jest wyposażony w nowy system elektroniki poprawiający sposób działania całego elektronicznego układu sterowania. Pozwala to osiągnąć szybką komunikację w całej sieci pokładowej. Zaprezentowany w 2011 r. system CEMOS AUTOMATIC stanowi szczytowe osiągnięcie wśród systemów wspomagających pracę kombajnów. W ten sposób firmie CLAAS udało się zebrać całe doświadczenie z ponad 80 lat rozwoju kombajnów w jednym unikalnym na skalę światową systemie. Wraz z CEMOS AUTOMATIC po raz pierwszy zaprezentowano rozwiązanie, które w pełni samodzielnie dokonuje optymalnych ustawień kombajnu w celu całkowitego wykorzystania jego potencjału.

Tutaj można pobrać broszurę

2007 – dziś

TUCANO – segment premium w wyższej klasie średniej

Dzięki opracowaniu serii TUCANO w 2007 r. firma CLAAS ustanowiła nowe standardy dla segmentu wyższej klasy średniej. Dzięki swojej wszechstronności TUCANO może być stosowany w gospodarstwie o niemal każdej wielkości i wymaganiach. Mając za wzór dużego brata LEXION inżynierowie firmy CLAAS zebrali w tej maszynie istotne charakterystyki najlepszej klasy. Tak więc wypróbowany i wydajny system omłotu i oddzielania ziarna APS został umieszczony we wszystkich modelach TUCANO z serii 400, a od 2009 r. jest on oferowany wraz z systemem APS HYBRID SYSTEM marki CLAAS. Za pośrednictwem elektronicznego systemu informacji pokładowej CEBIS kierowca może obsługiwać inteligentne rozwiązania wspomagające, takie jak nowy system AUTO CONTOUR dla przyrządów żniwnych oraz systemy kierowania AUTO PILOT i LASER PILOT. Szereg rozmaitych przyrządów umożliwia ponadto wykorzystanie maszyny do zbioru różnych roślin.

Tutaj można pobrać broszurę

2009 – dziś

AVERO – nowa klasa kompaktowa CLAAS

Równocześnie z prezentacją nowego TUCANO z APS HYBRID SYSTEM firma CLAAS przedstawiła na targach Agritechnica 2009 kolejny typ kombajnu, a mianowicie AVERO. Wraz z nim na rynku pojawiła się nowa klasa kompaktowa zajmująca miejsce pomiędzy DOMINATOR 150 i TUCANO. Kombajn AVERO został opracowany dla małych i średnich gospodarstw, które w coraz większym stopniu stawiają na własną mechanizację. Jego wyposażenie obejmuje wiele zalet dotychczasowych kombajnów CLAAS, jak na przykład system APS, system czyszczenia 3-D oraz wydajny przyrząd żniwny VARIO. Szczególnie na dobre wyszło mu to, że może wykorzystywać takie same przyrządy żniwne jak TUCANO i LEXION.

Tutaj można pobrać broszurę