Informacja prasowa

Christian Radons przejmuje odpowiedzialność za globalną sprzedaż

Christian Radons dołącza do Zarządu Grupy CLAAS oraz przejmuje odpowiedzialność za globalną sprzedaż i serwis. Obejmuje stanowisko zajmowane do tej pory przez Bernd Ludewig, który będzie realizował nowe zadania poza strukturami firmy.

- Dziękujemy Panu Bernd Ludewig za jego wkład w rozwój firmy na stanowisku regionalnego dyrektora zarządzającego na Europę Wschodnią oraz za cztery lata aktywnej pracy w Zarządzie Koncernu - oświadcza Thomas Böck, Prezes Zarządu Grupy CLAAS. - Jednocześnie bardzo się cieszymy, że na to jakże istotne stanowisko, udało się nam pozyskać doświadczonego i pełnego inicjatywy menedżera Christiana Radons – dodaje.

Radons jest w Grupie CLAAS już od około 20 lat i początkowo zajmował różne stanowiska kierownicze w obszarze handlu, między innymi jako menedżer ds. sprzedaży na początku działalności CLAAS Global Sales. W 2012 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego spółki zależnej CLAAS Agrosystems, która została następnie przekształcona w CLAAS E-Systems. Firma ta została założona w 2014 roku, gdy był on dyrektorem zarządzającym, a następnie w 2017 roku przeniosła się do nowo wybudowanego Centrum Rozwoju Elektroniki w Dissen. Od października 2017 roku Radons kierował jako regionalny dyrektor zarządzający sprzedażą w  Europie Zachodniej i Oceanii, a od 2019 roku także w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Tym samym Zarząd Grupy CLAAS składa się z następujących członków: Thomas Böck (Prezes, Produkcja Maszyn Zielonkowych oraz Rozwój Technologii i Systemy Rolnictwa Precyzyjnego), Hans Lampert (Finanse i Kontroling), Jan-Hendrik Mohr (Produkcja Maszyn Żniwnych), dr Jens Foerst (Produkcja Ciągników) i Christian Radons (Sprzedaż i serwis).