Informacja prasowa

Od pomysłu do gotowego ciągnika – spojrzenie za kulisy produkcji ciągników CLAAS

Ile technologii know-how ukryte jest w ciągniku CLAAS? I jakie etapy rozwoju są wymagane od pierwszego pomysłu do wykonania praktycznego produktu w najnowszej technologii? To ujawnia nowa strona internetowa ciągników CLAAS tractors-making-of.claas.com.

To ujawnia nowa strona internetowa ciągników CLAAS tractors-making-of.claas.com. Podczas krótkich filmów i wywiadów zarówno pracownicy CLAAS jak i rolnicy dostarczają podstawowych informacji i wyrażają osobiste spostrzeżenia na wszystkich etapach planowania, rozwoju i produkcji ciągników.

Modele z materiałów kompozytowych w rzeczywistym rozmiarze

Na nowej stronie entuzjaści ciągników CLAAS dowiedzą się na przykład, jak twórcy CLAAS konsultują z rolnikami i wykonawcami ich wymagania i oczekiwania oraz włączają je do projektowania nowych modeli. Istnieje również unikalny wgląd w fazie rozwoju, w którym inżynierowie opracowują na komputerach nowe koncepcje ciągnika, z których następnie modele z materiałów kompozytowych powstają w rzeczywistym rozmiarze. Na podstawie tych modeli, nowe ciągniki w gospodarstwach i przedsiębiorstwach na całym świecie są sprawdzane i poddane dalszej optymalizacji. Nawet skomplikowany proces walidacji CLAAS jest częścią ukazaną na stronie internetowej. Na przykład, jak nowa seria ciągników poddana jest testom wytrzymałości przy ekstremalnych obciążeniach w centrum testowym CLAAS w Le Mans.

Jak powstaje ciągnik CLAAS na miarę?

Strona Making-of pokazuje również, jak firma CLAAS tworzy każdy ciągnik indywidualnie przystosowany do specyficznych wymagań każdego klienta, dzięki czemu każdy z nich jest wyjątkowy. Spojrzenie na produkcję ujawnia między innymi jak tworzy się kabiny wyposażone panele przyrządów, układ hamulcowy i inne grupy montażowe na długości 200 metrów linii produkcyjnej, jak osie, przekładnie i inne ważne podzespoły są wykonywane i jak działa lakiernia.  

Wszystkie te informacje o produkcji ciągników CLAAS są już dostępne na stronie internetowej tractors-making-of.claas.com oraz jako aplikacja naitunes.apple.com/de/app/claas-tractors.-making-of./id1183794219?mt=8.